Násilí ve hrách má svůj smysl

Hry, ve kterých je hlavním cílem pozabíjet co nejvíce protivníků jsou tím vůbec nejčastějším, co si můžeme zahrát. Některé však násilí přivádějí až za hranice přijatelného, a taková hra je pro nás spíše odpadem. Pokud je ovšem ve hře násilí podáno přijatelným způsobem, pak může taková hra i lecčem pomoci! Nevěříte?8

S nejnovější studií přišla kanadská univerzita v Edmontonu. Jejich práce se zabývala vlivem brutálních her na hráče a došli k tomu výsledku, že brutální hry mohou být k užitku. Hned si také řekneme proč.

Tento rozsáhlý výzkum zkoumal celou škálu populačního vzorku. Zjištěno při něm bylo, že tyto hry například velmi pomáhají válečným veteránům vypořádat se s hrůzami války a překonat posttraumatické stavy. Zároveň hraní ulehčovalo spánku, který nebyl tolik zatížen nočními můrami. U Vojáků, kteří hráli například CoD a podobné střílečky bylo zjištěno, že se jim zdají násilné sny mnohem méně a nebo dokonce vůbec. Naopak vojáci, kteří hry nehráli se s tím vším srovnávali mnohem hůře.

Možná si říkáte, co to má společného s lidmi, kteří ve válce nebyli? Tyto hry napomáhají i normálním dětem v potlačování jejich sklonů k násilí ve skutečném životě. Tyto děti jsou více klidné a navíc se díky tomuto typu her zlepšuje jejich soustředění a reakční schopnosti. Příště je tedy nutné říci vaší mámě, že to co děláte je vám vlastně ku prospěchu.