Kniha a herní svět? Nejzajímavější tituly, které milují hráči i čtenáři po celém světě

To, že se velká část především silných příběhových titulů dostává na filmová plátna, je už víceméně naprosto běžné. Jenže možná by leckoho překvapilo, že se celá řada zajímavých herních titulů, nebo naopak knižních titulů dostává na pole počítačových her a knižní tvorby.

Přitom se nebavíme o titulech, které by byl druhořadé. Zcela naopak jsou všechny tituly velice zajímavou kombinací příběhů, světů a postav, které umožňují nejen vykreslení kvalitního obsahu v rámci knihy, ale poskytují i dostatečný prostor přímo pro herní průmysl.

Příběhy zaklínače Geralta z Rivie

Samotný Geralt z Rivie je možná pro většinu lidí nejznámější dokonce z filmové produkce, kdy se o jeho ztvárnění postaral charismatický Henry Cavill. Všechno ale začalo už mnohem dříve tím, že se mezi nejoblíbenější knihy na celém světě dostaly tituly od Sapkowskeho. Následně vznikla rovnou trojice počítačových her, které sice monitorují jenom velice malou část příběhů hlavního hrdiny, ale dostala se mezi nejhranější počítačové tituly na světě. Zkrátka fantasy svět, který polský spisovatel vytvořil, je obrovskou studnicí.

Cyberpunk vás překvapí svým stářím

Pamatujete si na poměrně nedávno publikovanou hru Cyberpunk? Jedná se o zajímavý titul, který víceméně vykresluje jakousi technologickou budoucnost lidstva a boj, který tím přinese do života mnohých hrdinů. Samotná hra je přitom vytvořená na předloze nejen nejčtenější knihy, ale dokonce i celého literárního směru! Takzvaný kyberpunk se začal vyvíjet v 80. a 90. letech minulého století v USA. Dokonce se na téma tohoto směru ukázaly i filmy, jako například Blade Runner s Harrisonem Fordem.

Ponořte se do fantasy světa Warcraftu!

Warcraft jako takový je jedním z titulů, které patří mezi ty nejznámější a nejhranější fantasy hry na světě. Dříve se hrávala celá řada strategií na témata bojů frakcí ve světě jménem Azeroth. Následně ale přišla také MMORPG hra World of Warcraft a ve velkém množství se začaly množit drobné romány, které se dostaly i mezi nejlépe hodnocené knihy na světě! Mnohé z nich jsou zaměřeny hlavně na příběhy stěžejních postav tohoto světa.