24, Srp 2022
Dovolená v Itálii nabízí koupání v Jaderském moři

Jaderské moře tvoří vedlejší část moře Středozemního. Rozkládá se mezi Balkánským a Apeninským poloostrovem. Mezi jednotlivými částmi pobřeží je velmi výrazný rozdíl. Italská strana má pobřeží spíše nízké, písčité bez výraznějších zálivů. Naopak chorvatské pobřeží je velmi členité, hornaté a lemuje jej velké množství různých ostrovů. Ty se táhnou rovnoběžně s pevninou. Mezi největší ostrovy se řadí Krk, Cres, Brač, Hvar, Pag nebo Korčula. Velký význam mají i souostroví. Do těch patří především Elafitské a Paklenské ostrovy nebo Kornati.

Oblast Jaderského moře je vyhledávanou destinací pro letní dovolenkové aktivity. Do těch patří i dovolená v Itálii. Ta nabízí příjemnou teplotu a čistotu mořské vody a nádherné pláže. Oblíbeným letoviskem této oblasti jsou Benátky a jejich okolí.

Nenechte si ujít návštěvu Benátek

Historické centrum města se rozkládá na ostrovech mělké Benátské laguny, která je oddělená od Jaderského moře úzkou kosou Lido. Nové městské čtvrti byly vybudované na pevninské části. Benátky bývaly v minulostí obchodní a námořní velmocí a centrum sklářské výroby. V současné době mají historický, kulturní a turistický význam. Součástí města je velký přístav a letiště. Město se řadí mezi památky UNESCO.

Jaké ubytování v Itálii vybrat?

Pro ubytování v Itálii se nabízejí různé možnosti. Klasiku představuje ubytování v hotelu, penzionu nebo apartmánu. Stále větší oblibě se však začíná těšit pronájem domu v Itálii. Tuto možnost nabízí i web cz.italicarentals.com. Vybrat si zde můžete domy různých podob. Různě vybavené a v různých cenových kategoriích. Výhodou je soukromí a klid. Zarezervovat si můžete prázdninové domky nebo vilky přímo u moře. Tato varianta je vhodná jak pro páry, tak i skupinky nebo rodiny s malými dětmi. Domy poskytují dostatek prostoru pro váš italský pobyt.