Civilization VI

Pokud si myslíte, že jste natolik skvělí, že byste mohli mít svůj vlastní stát, stát v čele svého náboženství, popřípadě vytvořit vlastní kulturu, máme pro vás skvělý tip. Lidé kteří se toto snaží dosáhnout v reálu moc dobře neskončí, proto volte raději hru Civilization VI.

Šesté pokračování veleúspěšné Cviky se opět může hrdě zařadit po boku svých předchůdců a stát se tak skvělou strategií, která je neskutečně zábavná a přináší celou řadu nových prvků.

getthumbnail-2

Pokud Civku znáte, novinek si všimnete téměř okamžitě. Nové menu je jednoduché a přehledné, každý národ je zde zastoupen významným vladařem a vždy jen jednoho krom velkého Řecka. Noví vladaři přinášejí nové vlastností a schopnosti, které se výrazně odrážejí do samotného způsobu hraní.

getthumbnail-4

Celá hra se dá vyhrát hned několika způsoby. Tím prvním je klasické vojenské odvětví, kdy prostě jen ostatní protivníky převálcujete svou armádou. Dalším způsobem je vědecká revoluce. Zde jen stačí investovat do vědeckého pokroku a stát se tou nejvyspělejší civilizací. Zajímavé je kulturní prostředí, a pozor, nově se dá hra vyhrát i z náboženského hlediska.

getthumbnail-3

Vašim úkolem bude nalézt mezi těmito jednotlivými směry harmonii a balanc, díky kterému budete schopni své impérium neustále rozšiřovat, vytvářet nové obchodní cesty a upevňovat svou ekonomickou i politickou moc.

getthumbnail-1

Právě politická moc probíhá v rámci nového politického systému. V rámci něj provádíte výzkum, který vám odemyká nové možnost v oblasti řízení státu a diplomacie. Nastavení politiky je poměrně zábavné a hlavně byste tuto část hry neměli přehlížet. Vše probíhá prostřednictvím odemykatelných karet, díky kterým můžete získávat určité výhody v různých oblastech.

civilization_vi_france_garde_imperiale

Novinkou je u vytváření jednotlivých čtvrtí ve městech. Jednotlivé čtvrtě musíte nejdříve vyzkoumat, a poté postavit. Každá čtvrť nabízí různé zaměření a produkuje známé osobnosti, díky kterým stoupá prestiž vašeho státu, zlepšuje jeho prosperitu a urychluje výzkum.

civilizationvi_improvement_sphinx_92hwwb7g

Hra je určena opravdu pro každého. Začátečníci sice mohou mít problémy prokousat se počáteční rozsáhlostí hry, ovšem po čase tento díl strhne opravdu každého. Vřele doporučujeme.