Starejte se o své pneumatiky. Prodloužíte jim životnost

Níže naleznete několik praktických rad, které vám při péči o pneumatiky.

Kontrolujte tlak vzduchu

Základ při péči o pneumatiky. Pravidelně kontrolujte tlak vzduchu, který zaručí optimální kontakt gum s vozovkou a budou se tak rovnoměrně opotřebovávat. Také docílíte nižší spotřeby.

Výběr značky je důležitý

Ať se to možná na první pohled nemusí zdát, při výběru pneumatiky je důležitá značka. Prověřené značky nabízí kvalitní pneu, které vydrží mnohem déle, než levné kopie. Pořizujte si tedy pneumatiky od prověřených značek.

Jak na správné skladování

Špatné skladování snižuje životnost pneumatik. Pneumatiky musí být skladovány ve větrané a suché místnosti s mírnou teplotou, mimo přímý sluneční svit a mimo nepříznivé klimatické podmínky..

Agresivní jízda se nevyplácí

Pneumatiky nemají rádi agresivní jízdu stylem brza-plyn. Plynulá jízda je šetrná k pneumatikám a k vaší peněžence. Menší spotřebu jistě oceníte a stejně tak delší životnost vašich pneumatik. Při jízdě si dejte pozor na ostré hrany nebo obrubník, který může poškodit plášť.

Zkontrolujte stav pneumatik před jízdou

Předtím, než usednete za volant svého vozu, zkontrolujte stav svých pneumatik. Letmá kontrola vám může ušetřit spousty starostí během jízdy. Poškozená pneumatika se chová nepředvídatelně a to se může projevit na vaši jízdě. Z toho důvodu vždy kontrolujte stav pneumatik. Vyhnete se zbytečným potížím na silnici.