Staré dobré AoE II

Dneska si uděláme krátkou exkurzi do minulosti. Podíváme se totiž na hru, kterou jsem měli na svých stolních dědečcích nainstalovaní úplně všichni, a neskutečně nás bavila. Je jí Age of Empires II, herní legenda, která patří dodnes mezi velice oblíbené hry.

Věřte tomu nebo ne, ale tato pecka vyšla již v roce 1999, což znamená, že letos slaví svou plnoletost. Rozhodně se však nejedná o hru, která by patřila do starého železa. I v dnešní době v této hře soupeří obrovské množství hráčů a jsou pořádány turnaje po celém světě. Pokud jste rádi hráli single player když jste byli malí prdi, v těchto turnajích byste si nejspíše ani neškrtli. Profesionálové mají totiž přesně vymyšlené strategie a postupy, jak svou ekonomiku dostat na absolutní vrchol a podmanit si všechny.

I tak ovšem najdete dostatečné velké množství serverů, kde se scházejí tzv. noobs, tedy hráči, kteří jsou amatéry. I tak je ale nemůžete porazit jen tak snadno, protože i oni již mají něco nahráno a jsou schopni vás rozdrtit ani nevíte jak. Vyzkoušejte však vrátit se zpátky do svých mladých let a pokud se vám nebude chtít vracet se ke staré a oku již ne příliš lahodící grafice, máme pro vás velmi dobrou zprávu.

Vývojáři AoE k výročí této hry pracují na full HD vylepšené verzi hry, která opět tento fenomén přivede ke koukatelnému životu. Takže pokud byste chtěli tento skvost opět okusit a zase se vrátit do svých mladých let, rozhodně neváhejte a novinku si pořiďte. Uvidíte, že vás tato hra bude zase bavit více než současné áčkové tituly, které však vycházejí mnohonásobně dráž.