Skull and Bones

Black Flag byl díl od Ubisoftu, který přinesl do herního průmyslu myšlenku vytvoření pirátské hry. Potenciálu si byli vědomi i samotní tvůrci, kteří se rozhodli zbavit Black Flag všechno možných assassinovských prvků a vytvořili tak samostatnou hru, po které mnoho hráčů volalo. Její jméno je Skull and Bones.

Bude se jednat převážně o multiplayerovou akci, která přinese bitvy nejrůznějšího druhu. Těch se budou účastnit hráči se svými plavidly. Hratelnost bude velice založená na systému bitev v Black Flag. Střílíte z bočních i předních děl, budete ostatní bombardovat i dálkově. Bitvy však většinou nebudou jedna ku jedné.

Každá část lodi bude mít svou vlastní výdrž. To znamená, že pokud vám někdo kvalitně rozkuchá pravobok, jdete ke dnu. V samotné bitvě se pak budete střetávat nejen s reálnými hráči, ale také s umělou inteligencí. Díky tomu bude najednou na bojišti poměrně dost lodí a s nimi i celkem solidní chaos. Aby bylo možné se v celé situaci zorientovat, můžete se podívat na celou scénu z pohledu námořníka na vrcholu stěžně. Problém však v tomto pohledu je ten, že z něj nevidíte dozadu. Může se tak stát, že se budete kochat krásným pohledem na vzniklou scenérii, a mezi tím bude hráč za vaší zádí ládovat své kanóny smrtící dávkou.

Musíme pochválit především atmosféru celé hry, která je opravdu intenzivní a bitevní vřava vás skutečně vtáhne. Může za to především velké množství bitevních plavidel a také skvělé ozvučení akce, které bylo na velmi dobré úrovni již v Black Flag.

Nečekejte, že budete hrát za určitou postavu. Jste prostě lodí brázdící Indický oceán. Můžete sice upravovat svého kapitána, ale dopad na věc to nemá žádný. Co ovšem dopad má je vylepšování vaší lodě, na kterém bude vše stát. Pokud tedy prahnete po nějaké té lodní vřavě, je Skull and Bones tou pravou hrou pro vás.