Singleplayer nebo multiplayer?

Hraní počítačových her je dnes absolutním mainstreamem, který pohltil téměř každého teenagera v euro americkém a asijském regionu. Hraní her je často pokládáno za ztrátu času ovšem vědecké poznatky dokládají, ze hraní her člověka muže i šlechtit. Vždy však záleží jakou hru hrajeme a zda ji hrajeme on-line či off-line, tedy jako multiplayer či singleplayer.

Rozdílů mezi těmito dvěma módy je skutečně mnoho. Tím největším je to ze multiplayer hrajeme se skutečnými hráči, kteří jsou taktéž u počítače a skrze internetovou síť dochází mezi hráči k interakci. Na druhou stranu singleplayer přináší dobrodružství i pouze pro jednoho jediného hráče, který bojuje proti tzv. NPC postavám, které jsou ovládány počítačem a mají svou vlastní umělou inteligenci.

Každý z těchto dvou stylu hraní nabízí trochu jiný zážitek. Multiplayer vám přinese hodiny a hodiny zábavy s přáteli, obrovské světy a nové přátele. Jejich hraní vám však zabere poměrně dost času a také zde nebudete tak vytažení do dějově linky jako u singleplayeru. Mnohokrát se také opakují jednotlivé scénáře a

Právě singleplayer vám naopak naservíruje skutečně kvalitní příběhovou linku, po které budete postupovat. Výhodou ale i určitou nevýhodou singleplayerových her je herní doba, která bývá povětšinou spíše kratší, ovšem o to intenzivnější však bývá samotný prožitek.

Jaký herní styl bude sedět právě vám, necháme již na vás. Hru byste si však měli kupovat především na základě toho, jaký žánr mate rádi a kupříkladu v jaké době by se měla hra odehrávat. Je velký rozdíl mezi nadcházejícím Kingdoms Come: Deliverance a nadcházejícím novým COD WW2. Zkratka každému vyhovuje něco trochu jiného.