S fotopastí budete mít přehled o nezvaných návštěvách

Všimli jste si cizích stop na vašem pozemku? Máte podezření, že u vás někdo krade nebo si obhlíží váš pozemek? Existuje spolehlivý způsob, jak zjistíte, kdo k vám chodí na švestky, pořiďte si fotopast. Někdo o ní už slyšel, pro někoho je to nový výraz. Fotopast je zařízení, které je veliké zhruba jako digitální fotoaparát, je maskované a jeho účelem je nenápadně monitorovat určitou oblast.

Poznejte, co umí fotopasti

Fotopast může fotit i nahrávat videa, ale nedělá to v kuse, tak jako kamera, ale jen tehdy, když se do monitorované oblasti dostane nějaký vetřelec. Fotopast ho pozná díky citlivému PIR čidlu, které reaguje na tepelný pohyb. Když se do zóny kdokoliv dostane, fotopast ho okamžitě zaznamená a snímek uloží na paměťovou kartu. Nikdo fotopasti neunikne, protože reaguje ve zlomku vteřiny. Fotopast se obvykle připevní na strom, protože zde bude dokonale nenápadná a budete o ní vědět jenom vy. Jelikož je fotopast určená primárně do exteriéru, je velmi odolná vůči rozmarům počasí i výkyvům teplot. Můžete ji mít na pozemku u domu, ale jelikož je na baterie, můžete ji mít třeba i v lese, kde nebude monitorovat případné zloděje, ale třeba přítomnost divokých zvířat.

Fotopast nefunguje jen ve dne, ale i v noci, k pořizování nočních snímků jí pomáhá noční přísvit, takže i za naprosté tmy může pořídit kvalitní záběry. U fotopasti máte mnoho nastavení, můžete si třeba nastavit, kdy bude aktivní, aby nesnímala pozemek třeba tehdy, když na něm budete sekat trávu nebo když si na něm budou hrát vaše děti. Záběry z fotopasti si můžete zpětně prohlížet na displeji fotopasti nebo třeba na počítači. Pokud chcete okamžitě vědět o každém vetřelci, investujte do fotopasti s GSM modulem, taková fotopast vám fotku každého vetřelce ihned odešle přes MMS na váš telefon nebo na email. Vzhledem k nízké ceně fotopastí by se mělo jednat o běžnou součást ochrany pozemku. Pořiďte si ji i vy a mějte konečně klidný spánek.