Připojení k internetu

Internet je dnes samozřejmou součástí našeho života. Jeho historie sahá do období zhruba před 50 lety, ale svou dnešní podobu začal získávat až v posledních 10-20 letech. Dnes je z internetu fenomén a největší zdroj informací všeho druhu. Neobejdou se bez něho profesionální pracovníci v podnicích a na úřadech, ale slouží i v běžných domácnostech. Připojení k internetu se stalo postupně samozřejmostí i v odlehlých částech České republiky. Ne všude je ovšem už k dispozici vysokorychlostní připojení k internetu.

Co je internet?

V pravém slova smyslu je Internet především počítačová síť. Pro někoho je internet pracovním nástrojem, pro jiného to může být nejen zdroj informací, ale i zábavy. Bez internetu by nebyl email, webové stránky, video, online hry, Facebook a jiné sociální sítě, ale také Skype, český Seznam, Idnes a celá řada dalších. Základem internetu, kterému se také zkráceně říká „net“, nebo také „síť sítí“, je globální počítačová síť propojující obrovské množství počítačů a umožňující přenášení informací z jednoho počítače do druhého.

Co tvoří Internet

Obrovské množství počítačů tvoří nejen velké počítače (servery), ale také malé osobní počítače, kterými jsou PC, Notebooky, Netbooky, tablety či chytré telefony. Vedle toho tvoří Internet velké množství „krabiček“, které slouží k vlastní komunikaci. Jedná se o nejrůznější síťové prvky, jako jsou routery, switche a další. Dále je k přenosu dat nutná složitá infrastruktura v podobě velkého množství optických i metalických kabelů, bezdrátových spojů s pomocí mikrovln nebo Wi-Fi. Část komunikace na internetu probíhá také díky satelitům umístěným ve vesmíru.

Levné připojení k internetu

Na českém trhu působí řada firem nabízejících připojení k internetu. Ušetřit můžete, když využijete služeb společnosti DSLONE s.r.o. Teplice. Společnost nabízí levný internet a spolehlivé vysokorychlostní připojení k internetu. Služeb této společnosti využívají firmy a domácnosti zejména na Teplicku, které je připojen již téměř každý nejen v Teplicích, Duchcově či Krupce, ale i v nejmenších obcích tohoto regionu, jako jsou Novosedlice, Sobědruhy, Srbice a další.