Princi Harrymu se nelíbí Fortnite

Fortnite Battle Royle je v současné době jednou z vůbec nejoblíbenějších her. Není proto divu, že někde vyvolává kontroverzi a i přes obrovskou základnu fanoušků, kde se najde i řada celebrit, leží některým v žaludku. Mezi ně patří například i princ Harry.

Příliš návykové

Ten se nechal dokonce slyšet, že je tato hra tvořená čistě proto, aby vytvořila v hráčích určitý druh závislosti, na základě kterého se poté nemohou zbavit nutkání titul hrát. “Ta hra je vytvořená jen pro závislost. Rodiče jsou bezmocní a nevědí, co s tím dělat. Je to jako kdybychom čekali, dokud se něco nestane,”. Krom ní si postěžoval také nad sociálními médii, která jsou podle Harryho velice nebezpečná a ještě, více návykovější, než alkohol či drogy. A může za to především ten fakt, že jsou zcela normalizována.

Harry není první ani poslední známou osobností, která se proti Fortnite staví s tím, že je hra návyková a má na děti negativní dopad. Ten je však otázkou, na kterou prozatím neexistují žádné studie, které by na ní byly schopny odpovědět.