Přilepte svůj podvozek k zemi

Už jste někdy jeli sportovním vozem nebo běžným vozem se sportovní úpravou? Pokud ano, jistě jste zaznamenali mnohem lepší jízdní vlastnosti. Existuje celá řada úprav, kterými můžete z běžného vozu udělat sportovní, samozřejmě to chce mít vhodný vůz. Jednou z populárních úprav je snížení světlé výšky vozu, tedy snížení podvozku. Mít výškově stavitelný podvozek má mnoho výhod a také je to krásné na pohled. Když je vůz téměř přilepený k vozovce, tak má sportovní nádech a každý se za takovým vozem rád otočí, ať už jde o nový vůz nebo o starší.

Výškově stavitelný podvozek

Tento podvozek je vhodný pro jízdu na silnici nebo na okruhu, řidič si jeho výšku nastavuje sám, následně záleží na provedení, někteří si změní výšku zmáčknutím knoflíku, jiní zase pomocí speciálního klíče. Když posunete podvozek níže, zmenší se světlá výška vozu a následně je nižší. Mít těžiště takto blízko u země znamená, že se bude vůz mnohem lépe ovládat a také, že se vám v zatáčkách jen tak nepřevrátí. Budete tedy lépe řezat zatáčky a také získáte lepší aerodynamické vlastnosti. Při běžné světlé výšce vůz odolává většímu odporu vzduchu, protože vzduch proudí i pod vaším vozem. Když se podvozek sníží, tak se odpor výrazně zmenší, pak můžete dosáhnout většího zrychlení a také se zlepší přilnavost vašich pneumatik. Posunutí podvozku dolů při jízdě hned poznáte.

Nákup vhodných dílů

Pro nákup vhodných dílů je vhodné zvolit obchod, který se na díly pro auta specializuje a může vám nabídnout díly vhodné přesně pro váš vůz. Skvělou volbu představuje internetový obchod Vwshop.cz, kde naleznete velmi kvalitní a široký sortiment. Jsou zde pouze značkové produkty od výrobců jako je AP Sportfahrwerke, takže budete mít jistotu, že vybíráte z toho nejlepšího. Najdete zde samozřejme i mnoho dalších produktů, které vám pomohou s úpravami vašeho vozu.