Jak poznat kvalitní webhosting?

Kdo chce webové stránky, musí nejprve oslovit někoho, kdo je vytvoří. Dále je třeba koupit doménu a v neposlední řadě také webhosting. A zde může nastat kámen úrazu, jelikož výběr možností je celkem velký. Potvrzuje to také porovnání na webu nejlepsi-webhostingy.cz. Důležité je položit si otázku, jak poznat kvalitní webhosting? Na tu vám přinášíme odpověď.

Garance dostupnosti

Dostupnost je něco, co by mělo být u každého hostingu naprostou samozřejmostí. Jedná se o hodnotu vyjádřenou číslem, které by mělo atakovat hranici 100 procent. To znamená, že je dostupný v podstatě neustále a jakékoliv výpadky jsou zanedbatelné, nebo dokonce žádné. Ideální je, pokud je s dostupností spojena i určitá garance. Jedině tak máte jistotu, že nebudou hrozit nijak velké výpadky.

Dobrá technická podpora

V první řadě by měla rozumět problematice a měla by být proškolená. To proto, aby vám dokázala pomoci. Dále je určitě vhodné hledět na dostupnost technické podpory. Nejlepší je, když je k dispozici v režimu 24/7. Tedy v podstatě neustále. Při výběru doporučujeme hledět i na možnosti kontaktu, kam se řadí třeba:

  • Telefon
  • Email
  • Webový formulář a chat

Diskový prostor

Jedná se o místo, kam se ukládají veškerá data, která s webem souvisí. Kvalitní webhosting by měl nabídnout velký prostor pro vaše data. Jsou o takové možnosti, kde je diskový prostor neomezený a je jenom na vás, jak velký bude váš web a kolik souborů bude využívat. Dále je dobré přihlédnout i k možné velikosti databáze, což je další z důležitých parametrů.

Reference a hodnocení

Dejte na zkušenosti ostatních a vybírejte podle toho, co o webhostingu píší ostatní. Právě pozitivní hodnocení a kladné reference jsou ideálním vodítkem ve chvíli, kdy hledáte kvalitu a nechcete šlápnout vedle. Dívejte se i na počet hodnocení, což celkem objektivně ukáže na to, zda se jedná o novou, nebo velkou společnost.