Notebook vydrží nabitý jen chvíli?

Většina lidí si pořizuje notebook proto, že je stolní počítač omezuje v práci. Notebook si studenti nosí do školy, dospělí s ním i cestují, aby stihli více práce, a často ho bereme i na dovolenou, abychom přes něj mohli komunikovat s přáteli a bavit se. Hlavní výhoda notebooku spočívá v napájení, které je prostřednictvím akumulátoru. Ten nám umožní být s notebookem mimo dosah elektrické sítě a zapojit notebook do nabíječky jen tehdy, když je akumulátor zcela vybitý. U notebooků vždy výrobci uvádějí, jak dlouho vám vydrží nabitý.

Někdy je to 8 hodin, někdy třeba 6 nebo 5 hodin. Pokud se vám po čase stalo, že uváděná doba provozu je podstatně nižší, je to způsobeno právě akumulátorem. Jeho kapacita se neustále snižuje, je zde určitý počet cyklů nabíjení a s každým dalším nabitím klesá životnost akumulátoru. Může za to výrobce? Jen částečně, žádný výrobce totiž zatím nedokáže vyrobit články, které by si zachovaly stejnou kapacitu po celou dobu. V baterii najdeme ionty lithia, které se při nabíjení přesouvají mezi elektrodami a množství lithiových iontů postupně kolísá. To způsobuje, že akumulátor ztrácí na kapacitě. Pokud vás rozčiluje, že vám vydrží notebook fungovat bez nabíječky jen chvíli a nejraději byste ho vyhodili, tak zadržte. Nemusíte notebook vyhazovat, postačí pořídit nový akumulátor do notebooku.

Pořízení akumulátoru do notebooku

Pokud jste měli někdy notebook v servisu, jistě jste trnuli hrůzou, kolik si zde naúčtují za práci. Při výměně akumulátoru však nemusíte chodit do servisu ani navštěvovat různé prodejny. Z pohodlí domova postačí navštívit internetový obchod Aku-shop.cz, kde naleznete baterie do notebooku za skvělé ceny. Eshop nabízí baterie pro notebooky všech značek. Pro nalezení vhodné baterie nemusíte být IT experti, stačí znát značku a modelovou řadu vašeho notebooku. Následně stačí baterii objednat a brzy ji budete mít doma. Pokud jste často na cestách, vyplatí se pořídit baterii navíc, pro případy, kdy byste se ocitli na delší dobu daleko od elektrické zásuvky. Následně stačí vyměnit nabitou baterii za vybitou a můžete na notebooku fungovat dále.