Nintendo Labo chce vyučovat děti ve školách

Velice originální herní systém od Nintenda pojmenovaný Labo se nyní bude dostávat i do školních lavic ve Spojených státech. Měl by pomoci dětem s technickým myšlením a kreativitou.

Kartonové tvoření

Nintendo spojilo své síly s neziskovou organizací Institute od Play, která se zaměřuje na nové metody v učení dětí, která jim přinášejí výuku inovativním a zábavným způsobem. Právě v Labo takový systém spatřuje a tak chce do zhruba stovky škol přinést tuto zázračnou skládanku. Vyzkoušet si jí budou moci žáci druhé až čtvrté třídy a pomocí celého systému se budou moci zlepšovat ve svém kritickém myšlení, technických problémech a chápání fyzikálních zákonů.

Školy, které budou pro tento program vybrané dostanou plnou podporu od Nintenda v podobě návodů vytvořených ve spolupráci s Instute of Play, které byly vytvořeny přímo pro tento účel. To znamená příručky pro učitele, které se později stanou volně dostupnými pro každého.

Kdo bude vybrán

Institut bude vybírat různorodé školy po celém území Spojených států a zaměřit by se chtěl na instituce, které se již v minulosti snažili profilovat technickým směrem. Zda se taková forma výuky bude dětem líbit nemůže být předmětem mnoha diskusí. Otázkou však je, zda jim přinese to, co by Nintendo a Institut od Play chtěli, aby jim přinesl.

Celý systém Labo funguje tak, že si z předem připravených dílů vyrobíte kartonový model, který dovybavíte zařízeními od Nintenda a můžete si užívat kopec zábavy!