Netradiční hry, které mají za cíl především potěšit

Pokud máte již dost klasických her, kde jen někoho zabíjíte, něco demolujete a neustále někde pobíháte, pak je pro vás máme doporučení na několik velice zajímavých titulů, které zaručeně oceníte. Uklidní vás a ještě potěší.

Abzu

Abzu je hra téměř bez příběhu, ovšem ten zde ani není třeba. Hluboký filosofický přesah je zde cítit na každém tempu. Skutečně hlubokou narativní linku zde zkrátka nenaleznete. A vůbec to nevadí! Základem této hry je totiž co největší relaxace, vypněte, odpoutejte se od všeho a nechte se jen unášet pozitivní náladou této hry.

Ori and the Blind Forest

Tato skutečně povedená plošinovka si vás zkrátka získá. Nejen že má velice silný emocionální příběh umírajícího lesa a malého sirotka, která pátrá po své podstatě, ale zároveň vám přináší dokonalé herní prostředí. To je tak propracované a krásné, že se vám z něj nebude chtít vůbec ven. Nad věcmi zde není potřeba zase až tak moc dumat, prostě jen hrajte a užívejte si to.

Firewatch

Epicky zpracovaný příběh rangera, který řeší nejen své osobní patálie, ale především celou řadu podivností, které se mu dějí v jeho parku. Hledejte stopy, postupně rozmotávejte příběh a užívejte si nádherně zpracované prostředí.

Flower

Velmi netradiční hra, ve které se stanete vánkem prohánějícím se po nekonečných lukách, a který si pohrává s okvětními lístky bylin, které zde rostou. Velice odvážný počin, který se však shledal s velmi nadšeným ohlasem. Rozhodně by vám neměl uniknout!

Unravel

Tuto naší příjemnou chvilku zakončíme hrou Unravel. Malý Yarny, který jako by z oka vypadl Kukimu, se prohání nádhernými lokacemi od zahrad až po stodoly a využívá se zamotané tělíčko pro rozmotávání dech beroucího příběhu, ve kterém budete chtít jít stále více a více kupředu.