Nejnovější titul od tvůrců Inside bude trojrozměrný!

Studio Playdead asi neznáte, ale jejich výtvory jako Inside či Limbo vám již rozhodně něco říkat budou.

Přichází třetí rozměr

Studio Playdead bylo vždy velmi silné v atmosférických 2D adventurách, ovšem jejich nejnovější titul bude trochu jiný. Bude se také jednat o adventuru, ovšem ta bude trojrozměrná!

Spoluzakladatel studia a zároveň jeho umělecký ředitel Arnt Jensen již během října prozradil, že studio pracuje na novém titulu, který nás zavede do sci-fi prostředí vesmíru. Více detailů však zatím neprozradil.

V následujícím rozhovoru pak řekl, že tentokráte vymaníme z okovu dvou os a přibude třetí dimenze. Hra by měla být i o něco otevřenější, co všechno však přinese stále nevíme.

Slova ředitele

“Bude to mnohem více otevřená hra, než naše předchozí výtvory. Půjde o 3D hru, ve které budete mít mnohem větší prostor pro to, kde se pohybovat. Už mě unavovala omezení, která jsme ve dvojrozměrném světě měli. Prošli jsme si tím až příliš mnohokrát. Hra ale bude vyvolávat podobné emoce jako její předchůdci,” řekl Jansen.

“V našich hrách je toho vždy hodně mezi řádky. Mám rád, když si můžete sednout a přemýšlet nad vším. Chceme vytvářet prostor pro hráčovu dedukci, ne mu všechno předložit jednoznačně vysvětlené,” dodává.

Zároveň dal jasně najevo, že by fanoušci rozhodně neměli očekávat nějaký pevný den vydání hry, ani by se neměli těšit na pravidelný přísun informací. Studio si chce nechat co nejvíce volnosti stejně jako v případě vývoje titulů Limbo a Inside, což je dle našeho názoru jen a jen dobře.