Nejdražší hry v historii

Velké množství hráčů zajímá na novém titulu krom hratelnosti a vizuální stránky také její cenovka. Občas se cena titulu vyšplhá skutečně vysoko, ale přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vlastně stojí vývoj samotné hry? Pojďme se společně podívat na ty nejdražší hry vůbec.

GTA V

Na třetím místě najdeme hru, která je mnohým hráčům velice známá. Jedná se o GTA V. Klenot dosavadní tvorby a dost možná jedna z nejlepších her všech dob. Hra sklidila úspěch kde se jen dalo a nelze na ní najít snad žádnou slabinu. Svědčí o tom i hodnocení na nejrůznějších serverech, které s přehledem překračuje 95%. Hra sama o sobě nebyl vůbec ztrátová, na naopak. Vývoj vyšel na 137 milionu dolarů a s ostatními náklady na 250. Ovšem již během několika prvních hodin si hra vydělala 800 milionu dolarů, takže vývojáři mohli být více než spokojeni. Celkově se totiž prodalo 54 milionů kopií hry, což je v přepočtu na dolary neskutečně obrovské číslo.

Destiny

Druhá příčka patří hře Destiny, která vyšla v roce 2014. Jedná se o hru určenou pro konzole a na její vývoj bylo vynaloženo 140 milionu dolarů. Jedná se však o částku, která byla vynaložená pouze na samotný vývoj hry, není tak zde započítán marketing ani další položky, které dohromady spolkly dalších 350 milionů. V součtu tak jsme na 500 milionech dolarů. Otázkou tak je, zda je takto vysoký náklad vlastně v pořádku.

Star Wars: The Old Republic

Na poslední příčce tu máme nejnákladnější hru vůbec. Je jí Star Wars: The Old Republic. Možná se pro někoho jedná o překvapení, ale tento titul má bezkonkurenční primát. Hru vyvíjela společnost Bioware společně s EA a celková výše nákladů se vyšplhala na neuvěřitelných 200 milionu dolarů. Navíc celá tato částka padla na vývoj verze pouze pro PC. Hra byla nakonec poměrně dost výdělečná a dodnes jí hrají miliony hráčů po celém světě.