Je výhodnější investovat do nového, či ojetého vozidla?

Při plánování nákupu vozidla vždy zvažujeme to, zda investujeme do vozidla nového, nebo si pořídíme vůz ojetý. Obojí skrývá své výhody a nevýhody, se kterými byste měli předem počítat.

Nové vozidlo

Při pořizování nového vozidla musíte počítat s tím, že do něj budete muset více investovat. I když bude prvopočáteční investice mnohem vyšší než u ojetého automobilu, máte jakousi jistotu, že vás v následujících několika letech nebudou čekat výdaje za opravy vozu, což vždy neplatí u automobilu ojetého. Vždy se však nákup vozidla odvíjí od vašich finančních možností. Pokud pro vás není finančně možný nákup nového automobilu, popřemýšlejte nad vozem ojetým.

Ojetý vůz

Další možností je pro vás nákup vozu ojetého. Do něj je sice prvotní investice nižší, ale měli byste počítat s tím, že vás v blízké době čeká investice i do oprav ojetého automobilu. Proto je vhodné vždy koupit ojetý vůz za takovou cenu, aby vám ještě pár desítek tisíc na účtu zbylo, abyste měli jistotu, že budete mít vůz za co opravit. Nedoporučujeme všechny své finance vydat jen za samotný nákup vozu.

Nákup z pohodlí domova

Díky dnešním možnostem už nový či ojetý automobil nemusíte shánět jen v kamenných prodejnách a autobazarech, možností je pro vás online bazar aut, který vám nabízí snadné hledání. Vyhledávat na něm můžete na základě zadané kategorie, PSČ, přidané vzdálenosti v km a na základě značky automobilu. Po zadání vhodných kritérií se vám ukáže nabídka vozidel, popřípadě dodávky na prodej, motocykly, nákladní auta apod. Vy si můžete všechny nabídky prohlédnout z pohodlí svého domova, navíc zde narazíte na rozmanitou nabídku různých prodejců a osob. Poté stačí prodejce kontaktovat a domluvit se na prohlídce vozu. Porozhlédněte se i vy po online bazaru aut, třeba právě zde narazíte na ideální vůz pro vás.