Dojmy z nového CoD WWII

Nový titul CoD chce své hráče nalákat především na to, že se vrátí do minulosti a třeba ochutnají starou dobrou poctivou nálož CoD z druhé světové války. Zda se jim to skutečně podařilo, se nyní pokusíme zjistit.

CoD a jeho nový díl se stalo již každoroční klasikou a výjimku nebude tvořit ani letošní podzim. Podíváme se však do minulosti, do doby druhé světové války. Abychom co nejlépe zjistili, zda se série vrací do těch správných kolejí, podíváme se na single player, ve kterém si opět prožijeme vylodění v Normandii. To CoD přináší v opravdu akčním duchu, všude výbuchy, svištící kulky, a velice zajímavé grafické zpracování. Samotná hra stojí na stéle stejném enginu, což přináší i problémy v podobě celkem rezistentního prostředí vůči vašemu řádění.

Kampaň přinese několik nejdůležitějších momentů z druhé světové, skrze které budete provádět obyčejného vojína. Ten si bude moci přizvat další tři postavy a vznikne tak čtyřčlenný tým, v rámci kterého budete kopat nepřátele do sedinek. Tyto postavy budou i důležitou součástí celého příběhu. Ten však není nikterak hluboce propracovaný, takže kampaň bude striktně lineární.

Jednou z nejsilnějších zbraní celého CoD je atmosféra, která je zde zachycena skutečně bravurně. Mnoho z vás však ovšem nejvíce zajímá multiplayer. Vývojáři velmi zvolnili a snížili rychlost hry. Akce je tak skutečně reálně taktická, ale své slovo zde budou rozhodně mít i rychlé reflexy. Velice zajímavé je, že zde budete moci hrát i za ženskou postavu. I ty budou moci být rozděleny do několika tříd, a to pěšák, odstřelovač, podpora a voják s těžkými zbraněmi.

Celkově se o hře dá říci, že se s důstojností opět vrací ke svým kořenům. Tedy alespoň co se zpracování týče. Uvidíme, jaká bude hratelnost, kterou zcela jistě prověří miliony hráčů po celém světě.