Assassin´s Creed Origins na E3

Po dlouhých spekulacích a odhadech byl konečně odhalen nejnovější díl série Assassin´s Creed s podtitulem Origins. Novinka od Ubisoftu nás zavede do starověkého Egypta a přinese spoustu změn.

Vůbec poprvé se v dějové linii neposouváme kupředu, ale naopak jdeme dozadu, a to hodně daleko. Nový titul nám totiž přinese příběh o zrození bratrstva Assassinů. Hlavní postavou bude Bayek, který je velmi váženou osobou mezi místními, protože náleží k vyšší kastě. Jeho krédem je čest a odvaha a proto se mnohokrát budete muset postavit mnohem většímu počtu nepřátel. Na boj však nebudete sami. Doprovod vám bude neustále dělat váš sokol Senu, který bude jakýmsi dronem minulosti a bude pro vás mapovat místa, kam teprve vstoupíte. Navíc vám pomůže sledovat vedlejší úkoly a najde i poklady.

Výraznou proměnou prošel také soubojový systém, který nyní nebude jen o správném mačkání jednoho tlačítka, ale budete u něj muset skutečně přemýšlet a hlavně pozorovat výpady protivníka. Ten navíc nemusí být jen jeden, jak tomu bylo doposud zvykem, ale v jeden okamžik na vás může útočit hned několik čepelí a vy je budete muset odrazit a k tomu vám skvěle poslouží štít, který se ve hře objevuje vůbec poprvé.

Klasikou tak samozřejmě bude tichý postup. V něm vám bude nejlepším přítelem především luk, který si budete postupně zdokonalovat, až bude mít téměř nadpřirozené schopnosti, jako vystřelit pět šípů jedním výstřelem, nebo navádět šíp přímo k oběti. Právě nadpřirozenost zde bude hrát klíčovou roli, protože tvůrci velmi ochotně čerpali z Egyptské mytologie. Můžete tak narazit na nejrůznější kreatury a monstra a ty budou doprovázeny jejich uctívači.

Cekově se hra také více posunula k žánru RPG. Otevře se vám skutečně široký strom schopností, který budete moci postupně upravovat dle své libosti. Podívejte se na gameplay, který vám novinku maximálně přiblíží.