Assassin´s Creed a jeho ochrana prolomeny

Ochrana Assassin´s Creed: Origins byla prolomena. Nyní si mohou hru zahrát všichni i ti, kteří za ní nechtějí platit.

Denuvo představovalo pro hackery v minulém roce nepřekousnutelný oříšek. Ovšem i tato super silná ochrana byla nakonec prolomena a to dokonce i ta která se týkala Assassin´s Creed: Origins. Bylo to oznámeno na redditové stránce hackerů jménem CrakWatch.

Unikát který nevydržel

Assassins´s Creed mělo velice unikátní ochranu, protože krom Denuva kombinovalo také ochranu jako VMProject spolu s ochranou klienta Uplay pomocí DRM. Tato kombinace se zdála původně jako další nerozlousknutelný oříšek, ovšem povedlo a co je překvapením, hráče s originální hrou to zas tolik neštve.

Tituly opatřené ochranou Denuvo se podařilo cracknout již koncem minulého roku ovšem Assassin´s Creed: Origins urputně odolávala. To bylo dáno především několikavrstvou protipirátskou ochranou. Ta kombinovala krom Denuva také ochranu typu VM Project společně s ochranou klienta Uplay pomocí DRM. Původně se tato kombinace zdála jako neprolomitelná a vývojáři měli opět velké naděje. Ovšem jak to tak vypadá, vydavatel je jediný komu to vadí. Crack přivítali dokonce i majitelé originálních her a důvod je prostý.

Problém s výkonem

Takto složitá ochrana hry totiž odkusovala poměrně velké množství výkonu procesoru a to celou hru zpomalovalo. A to je právě důvod proč si cracknutou hru stáhnou i majitelé zakoupených originálek.

Assassin´s Creed: Origins se i tak řadí mezi rekordmany, který dokázal odolat první vlně, ve které se prodává i nejvíce kopií. To se však nedá říci o hrách jako je Total War: Warhammer II či Middle-Earth: SHadow of Mordor, které dokázaly pirátům odolávat pouhých 24 hodin.