Alfa testování Sea of Thieves

Pokud patříte mezi milovníky horkého Karibiku, slaného oceánu a lodí s vlajkou lebky se zkříženými hnáty, pak se vám určitě neunikla plánovaná hra Sea of Thives, která nás zavede do těch největších pirátských dobrodružství, které budeme muset spolu proplouvat jako jedna posádka.

Sea of Thives je titul, který byl oznámen v červnu tohoto roku a od té doby se na něm postupně intenzivně pracovalo. Mělo by se jednat o multiplayer co-op akci, ve které se stanete pirátem na volné noze, jehož úkolem bude především dělat to, co piráti dělají a to loupit.

První úkolem bude především naverbovat vlastní posádku, popřípadě se stát členem posádky jiné. Všechny ovládací složky lodi totiž musí zastat online hráči. Jeden má na starosti plachty, druhý kormidlo a třetí děla. Na jedné lodi může plout až osm členů posádky, přičemž k uvedení lodi do chodu můžete být i sám, všechno záleží na velikosti lodí.

S lodí a posádkou se můžete vydat na širé moře, napadat ostatní lodě, rekvírovat jim jejich plavidla a olupovat je. Zároveň je zde spoustu questů v podobě hledání pokladů, objevovaní tajemství a zachraňování svých parťáků.

Celá tato velkolepá akce se již příští týden spustí v plánované alfa verzi. Ta bude k dispozici pouze insider členům. Pokud se jím chcete stát. stačí navštívit oficiální stránky hry a zaregistrovat se. Testování by se měla účastnit zhruba jedna tisícovka hráčů, kteří budou mít za úkol otestovat především stabilitu hry. Poté by měly do hry dostat přístup i další.

Svým konceptem je jedná o zcela ojedinělý počin od studia Rare, pokud tedy nezapočítáváme první mini hry pro Kinect. Titul bude dostupný pro platformy Xbox, PC a Windows 10. Datum vydání prozatím není známo, ale odhadujeme první půlku příštího roku.