Total War Saga: Thrones of Britannia

Nová sága z titulu Total War nás zavede do období mébě známých historických událostí, které však budou pořádně promakané. O co vlastně půjde?

Sega Europe představila zcela novou strategickou hru, která ponese jméno Thrones of Britannia. Bude se jednat o první titul z nové série Total War Sega, která spadá pod křídla studia Creative Assembly. Novinka by nás měla přenést do roku 878, kdy probíhala velká Vikingská invaze na území dnešní Velké Británie. Norští válečníci zde postupně začali upevňovat svou moc a všude rozsévali smrt a chaos.

To se však nelíbilo místním vládcům, kteří byli mocní a ambiciózní, ti z Anglie, Irska, Skotska a Walesu mají své vlastní ambice a právě krvelační pohani ze severu jim dělají velkou čáru přes rozpočet. I to je důvod proč seberou svá vlastní vojska a vydají se s nimi vstříc krvelačným bestiím s ledem místo krve. V neposlední řadě je mezi nimi i samotný Alfred Veliký z Wessexu.

Naším cílem v Total War Saga je prozkoumat klíčové body v různých časech a místech v historii,“ řekl vedoucí projektu Mike Simpson. „Na rozdíl od našich historických titulů vkládáme pod mikroskop definované geografické oblasti a vytváříme velmi podrobné mapy kampaní se silným kulturním zaměřením a příchutí, do kterých se mohou hráči ponořit. To dokonale doplní náš širší rozsah titulů.

Novinka bude k dispozici pro stolní počítače a to v příštím roce. Podívejte se na velice dynamické video, které nám poodhalí trochu více informací o chystané novince.

Tagy: , , ,