Sea of Thives na E3

Sea of Thives je již delší dobu očekávaný titul, který si dává na čas. A jak to tak vypadá, ještě si na něj počkáme. Studia Rare však nyní na E3 prezentovalo takový obsah, že důvěra v něj je opět zpět. Tahle hra vypadá totiž naprosto skvěle!

O Sea of Thives jste nejen od nás, již určitě slyšeli. Proto asi víte, že společným jmenovatelem všech hráčů v této hře bude to, že jsou piráti. Ovšem vše ostatní je již zcela na nich. To co budete v rozsáhlém světě dělat, záleží jen a jen na vás a tak se budete moci rozhodnout, zda vyrazíte s ostatními hráči na honbu za pokladem, nebo budete ostatní hráče sami okrádat. Můžete se soustředit na budování své vlastní vesnice, popřípadě na vytvoření nejsilnější lodní flotily celého herního světa.

Svou loď si budete moci upravovat dle obrazu svého, hráči budou moci obchodovat a to jak mezi sebou, tak s NPC. Dostat se tak budete moci k mapám pokladů, které zcela jistě budou nedostatkovým zbožím.

Ve hře není žádný HUD. Jediné, co budete moci je vyvolat si menu a svůj seznam úkolů. Zde ovšem nenajdete přesný návod typu udělej tohle a pak tamto. Všechno bude napsané zmateně a v hádankách, zkrátka tak, jak to má v pravé pirátské sáze vypadat. Na letošní E3 jsme mohli jednu takovou výpravu absolvovat a naprosto skvělé se zde ukázala spolupráce všech možných lidí. Vše zde závisí na komunikaci a není potřeba žádný extra skill.

Vše má logickou návaznost. Posádka si musí rozdělit úkoly, postupně vytáhnout kotvu, vykasat plachty, nasměrovat kormidlo. Pak je tu navigátor a také posádka v podpalubí. Během plavby pak musí někdo hlásit útesy, a tak dále a tak dále. Zkrátka na velký zážitek je tu zaděláno. Tak snad se brzy dočkáme.